Historia Firmy

Marka Argentum powstała w 1920 roku, kiedy to założyciel Władysław Stachurski otworzył mały warsztat brązowniczo-srebrniczy w centrum Łodzi.

Jego pasja i poświęcenie kontynuowane były przez jego rodzinę. Po II wojnie światowej syn Bronisław Stachurski (dziadek obecnych właścicieli) kontynuował tradycję jubilerską, prowadząc zakład złotniczy.

W latach 70. XX w. firma została przeniesiona z Łodzi do Płocka.

W latach 80. Argentum przeszło ogromne zmiany, przekształcając swój profil z usług jubilerskich złotniczych na masową produkcję biżuterii srebrnej i złotej. Już wtedy Argentum zatrudniało ponad 200 osób.

Jakość i profesjonalizm rodziny Stachurskich został doceniony przez Ministra Kultury i Sztuki, który nadał marce prestiżowy status „Twórcy”. Dzięki temu firma mogła z powodzeniem kontynuować swoją działalność w realiach PRL.

W 1995 roku, po politycznej i ekonomicznej reformie RP, bracia Rafał i Konrad Stachurscy wraz z mamą Elżbietą stworzyli markę Argentum Biżuteria.

Stali się czwartym pokoleniem kontynuującym rodzinny biznes i pokoleniowe tradycje. Rozszerzyli profil działalności o produkcję wszelkiego rodzaju biżuterii i innych wyrobów jubilerskich, w tym biżuterii z brylantami i w krótkim czasie stali się producentem rozpoznawalnym na rynku globalnym.

Niewiele później Argentum zaczęło współpracę z marką Jewelers of America, zamawiając tysiące sztuk biżuterii w krótkim czasie realizacji zamówienia. Argentum jest producentem rozpoznawalnym na rynku brytyjskim, austriackim, francuskim, włoskim, litewskim i w krajach skandynawskich, produkując biżuterię dla wielu znanych lokalnych firm i globalnych marek, takich jak Tiffany & Co.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl